Hakkında

Keşan Meslek Yüksekokulu Trakya Üniversitesi bünyesinde 1988-1989 da Özel İdare İş Hanı’ nda eğitim-öğretime başlamıştır. Yüksekokulumuzda kuruluşunda Motor, Elektrik, Besicilik, İşletmecilik ve Muhasebe programları açılmıştır.

1994-1995 öğretim yılında Büro Yönetimi ve Sekreterlik ile Turizm ve Otelcilik programları da açılarak program sayısı yediye yükseltilmiştir. 1995 yılında yapımı tamamlanan yeni hizmet binasına geçmiştir.

1998 yılında Trakya Üniversitesi’nin reorganizasyon çalışmaları kapsamında Muhasebe, İşletme ile Büro Yönetimi ve Sekreterlik programları üniversitenin başka yüksekokullarına kaydırılmıştır.

2002 yılında diğer hizmet binası da açılarak toplamda 8800 m2 lik kapalı alanla eğitim öğretime devam edilmektedir. İkinci bloğun dersliklerinin iç mefruşatı aynı yıl Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından temin edilmiştir.

2003 yılında yüksekokulumuzun bahçesi çevre düzenlemesi yapılarak yenilenmiştir.

2004-2005 öğretim yılında iç mefruşatı yeni olan 2. hizmet binasına geçilmiştir.

2004-2005 öğretim yılında Çocuk Gelişimi ve Su Ürünleri Programları açılarak program sayımız 6’ya yükseltilmiştir

Şu anda Yüksekokulumuz 7 Bölüm ve bu bölümlere bağlı 8 Birinci Öğretim programı, 3 İkinci Öğretim programı olmak üzere toplam 11 programda eğitim ve öğretime devam etmektedir.

SOSYAL-KÜLTÜREL VE SPORTİF ETKİNLİKLER
Yüksekokulumuzun sosyal etkinlikleri öğrencilerimizin faaliyet gösterdikleri iki öğrenci kulübü tarafından yürütülmekte ve yüksekokulumuz yönetimi tarafından uygun talepleri karşılanarak desteklenmektedir. Görsel Sahne Sanatları topluluğunun her yıl sahneledikleri tiyatro ve Turizm Ve Doğa Sporları topluluğunun her yıl düzenledikleri geziler öğrencilerin faaliyetleri arasındadır.
Her yıl Trakya Üniversitesi Kültür ve Spor Şenlikleri haftasında yüksekokulumuzda da faaliyetler yapılmaktadır. Geleneksel olarak düzenlenmekte olan Streetball Turnuvamıza öğrencilerimizin yanı sıra ilçe halkı da katılmakta ve kaynaşma sağlanmaktadır.
Bunların yanında üniversitemizin spor şenliklerine okulumuz öğrencilerinin futbol, basketbol ve voleybol takımlarıyla katılmaktayız.

BARINMA VE BESLENME HİZMETLERİ
Yüksekokulumuz kampüsü içerisinde yurt yoktur. Fakat ilçemizde Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 420 kapasiteli kız ve erkek (160 kız-260 erkek) öğrenci yurdu bulunmaktadır. Öğrencilerimiz sabah kahvaltısı ve akşam yemek ihtiyaçlarını yurtta öğle yemeklerini ise okulumuzda karşılamaktadırlar.
Yemekhane ve kantin müstecir tarafından işletilmekte olup, denetimi yemek denetleme komisyonunca yapılmaktadır.

SAĞLIK HİZMETLERİ
Öğrencilerimiz sağlık sorunlarını ilçemizde bulunan 4 adet sağlık ocağı, Devlet Hastanesi ,Verem Savaş Dispanseri ve Sigorta Kliniğinden yararlanarak çözebilmekte ayrıca Edirne Tıp Fakültesi Hastanesine de gidebilmektedirler.

ENDÜSTRİYE DAYALI EĞİTİM (STAJ)
Öğrencilerimiz 40 iş günü olmak üzere endüstriye dayalı eğitim almak zorundadırlar. Endüstri eğitimleri bir yönergeye göre yapılmakta olup, öğrencilerin önemli bir mazeretleri olmadığı takdirde endüstri eğitimleri yaz döneminde yapılmaktadır. Endüstri eğitimi ile ilgili bilgilendirme toplantıları bölüm başkanlıklarının koordinesinde her yıl program koordinatörlüklerince yapılmaktadır. Staj dosyaları ise yüksekokulumuzdan temin edilmektedir.

DANIŞMANLIK-REHBERLİK HİZMETLERİ
Yüksekokula kayıt olan her öğrenciye bir danışman öğretim görevlisi atanmakta ve öğrenci mezun olana kadar bu danışmanlık hizmetleri sürdürülmektedir. Danışman öğretim elemanlarının raporları Müdürlükçe değerlendirilerek öğrencilere gerekli yardımlar ve motivasyon yapılmaktadır. Maddi durumu iyi olmayan öğrenciler ilgili program öğretim elemanları tarafından belirlenerek Yüksekokul Müdürlüğüne bildirilmektedir.

 
Kömür Limanı

Kömür Limanı

Sahil boyunca hemen her yerde mercanlar (eunicella cavolini) ve benekli deniz tavşanları (peltodoris atromaculata) görebilirsiniz. Mağara ve kovuklarda ise nadir süngerlere (aplysina cavemicol...

Çakır Börek Salonu Keşan

Çakır Börek Salonu Keşan

Kol böreği, su böreği poğaça çay meyve suyu sabah kahvaltısı

Meriç Köprüsü

Meriç Köprüsü

Meriç Köprüsü Edirne Karaağaç yolu üzerinde Meriç ve Arda nehirlerinin birleştikleri yerde Meriç Nehri’nin üzerinde bulunmaktadır. Bu köprünün olduğu yerdeki selden yıkılan eski köprünün yeri...

Enez İngiliz Kışlası

Enez İngiliz Kışlası

Enez kervansarayının konumu Trakya nın güneybatısında, Meriç nehri deltasının doğusunda eski bir yerleşim yeri olan Enez in plajı olarak bilinen, takriben Enez e 7 kilometre uzaklıkta ve Gü...

 

İletişim

Ad :
Tel :
E-mail :
2 + 2 = ? :
Mesaj :